Kitap konulu Adalar Dergisi makaleleri - Adalı Dergisi
Adalı Yayınları’ndan Mayıs ortasında yayımlanan “Burgazadası...Canlı Bir Etnografik Müze: Ada’dan İnsan Manzaraları” kitabının yazarı Robert Schild ile kitabı, ada üzerine çalışmaları ve Burgazadası üzerine konuştuk.
Adalı Yayınları’ndan İstanbul Adaları’nın en küçük ve güzeli Burgazadası için yeni kitap... "Bu çalışma sırasında görüştüğümüz/yazıştığımız toplam 83 Burgazadalının her biri, o küçük kara parçasına derin bağlılığını ve ölmeyen sevgisini açıkça veya satır aralarında dile getirmiştir ki, buna kitabın yazarı da katılınca, sayı 84’e çıkıyor!"
Sevgi ve heyecanımız umarız okurlarımıza da geçer, iz bırakır gönüllerde, çoksatar ki “Heybeliada Halk Kütüphanesini Koruma Derneği”ne katkımız gönlümüzce olsun.
Kiltablet yazarlarının kaleme aldığı Heybeliada öykülerinden oluşan Evler, Aşklar, Göçler okurla buluştu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin, gazeteci-yazar Oktay Akbal anısına bu yıl ilkini düzenlediği Oktay Akbal Edebiyat Ödülü'nün sahibi Adil İzci oldu.
Emekli Büyükelçi, yazar Yalım Eralp, üçüncü kitabını pandemi döneminde yazdı. Pandemiyi Büyükada’daki evinde geçiren Yalım Eralp ile Adalı dergisi konuştu.
Adil Bali’nin kaleminden, bir yıllık emek ve güzel bir ekip çalışması ile İstanbul’un tarihsel vapur yolculuğunu, şehrin deniz ve vapurlarıyla bağını anlatan “Vapurlarıyla İstanbul” kitabı, yeni yılın ilk günlerinde İBB tarafından yayımlandı.
Nihayet yeni kitabım okuyucularıyla buluşuyor dostlar. BGST Yayınları’ndan çıktı. Gerçekten; nihayet. Bu kez hiç kolay olmadı doğrusu, çok uzun sürdü ve çok uğraştırdı.
İki değerli yazar, Defne Suman ve Umur Talu ile, bu Pazar (27 Aralık) saat 14.00’de yeni çıkan kitapları “Yağmur’dan Sonra” ve “Senin Adın Corona Olsun” üzerinden “geçmişten geleceğe salgınları” konuşacağız.
13 Haziran Pazar 20.30'da Halim Bulutoğlu moderatörlüğünde Heybeliada Kütüphane Derneği ve Kiltablet ekibi yazarları ile "Evler, Aşklar, Göçler: Heybeliada Öyküleri" kitabı üzerine konuşuyoruz.