Kitap konulu Adalar Dergisi makaleleri - Adalı Dergisi
Adil Bali’nin kaleminden, bir yıllık emek ve güzel bir ekip çalışması ile İstanbul’un tarihsel vapur yolculuğunu, şehrin deniz ve vapurlarıyla bağını anlatan “Vapurlarıyla İstanbul” kitabı, yeni yılın ilk günlerinde İBB tarafından yayımlandı.
Nihayet yeni kitabım okuyucularıyla buluşuyor dostlar. BGST Yayınları’ndan çıktı. Gerçekten; nihayet. Bu kez hiç kolay olmadı doğrusu, çok uzun sürdü ve çok uğraştırdı.
İki değerli yazar, Defne Suman ve Umur Talu ile, bu Pazar (27 Aralık) saat 14.00’de yeni çıkan kitapları “Yağmur’dan Sonra” ve “Senin Adın Corona Olsun” üzerinden “geçmişten geleceğe salgınları” konuşacağız.
Toprakla bağımız ana karnına bağımız gibi bir şey. Çocukluğumda ellerimi değdirdiğim topraktan ayrılamıyorum. Fiziksel olarak uzaklaşsam bile, psikolojik olarak oradan kopamıyorum. Benim için ada, bu toprak.
Seval Karadeniz ile yeni çıkan şiir kitabı “adaarakara” üzerine konuştuk.
Prof. Dr. Nigan Bayazıt, Büyükada’nın Art Nouveau etkisindeki binalarını araştırdı. Adalar ve Art Nouveau için tam bir başvuru kaynağı niteliğindeki kitap, büyük boy, kalın lüks cilt ve tümüyle renkli basılmış 274 sayfadan oluşuyor.
Adil Bali'nin “HOROZ REİS: Efsane Reis’in Büyükada Yılları” adlı kitabı Adalı Yayınları'ndan çıktı...
Alman Hugendubel, Amerikan Barnes & Noble, Ankara'da Arkadaş, İzmir'de YAKIN Kitapevi, Üsküdar Kuzguncuk'ta Nail Kitapevi, İstiklal'de Robinson
Millas Heybeli ve Burgazada’da düzenlenen İmza Günlerinde okuyucularla buluştu
Akillas Millas’ın 1984 yılında Yunanistan’da yayımlanan ve Atina Akademisi tarafından ödüllendirilen kitabı "Heybeliada, Halki, Dimonisos" Adalı Yayınları tarafından Türkçe'ye kazandırıldı.