Serhat Baysan

Ben deprem sırasında araba içinde Sığacık merkezdeydim, üç dakika sonra da Sığacık’a 1 km uzakta olan Atlantis Tatil Köyü’nde. Sarsıntı şoku ve korkusu insanların üzerindeyken, Atlantis’in Akkum kumsalında deniz yüz metre kadar çekildi.
Perşembe, 02 Temmuz 2020 19:14

Değişen alışkanlıklarımız, kabullerimiz

Biliyorum ki, düşünme ve konuşma, tartışma alışkanlıklarımızı kesinlikle gözden geçirerek işe başlamalıyız. Bir yanda, anlık tepkimizle şöyle, sonra başka bir yerde böyle konuşarak, hırpalayarak bu sorduğum konulardan hiçbirine yanıt veremeyiz. Ama vermenin dışında da hiçbir yol görülmüyor galiba.
Hayatta kalmalıyız, fakat anlamlı şekilde ve onurumuzla. Bunun için de pek çok şeyin değişmesi talebimiz çok net söylemeliyiz. Belki dünyamız bize yeni bir deneme için fırsat verir.
Cuma, 01 Mayıs 2020 23:00

Salgın Günleri

Elbette yaşamak birinci önceliğimiz ama bunca yıldır üzerine titrediğimiz dayanışma, adalet, eşitlik duygularımız ne oluyor? Yarın olursa eğer, bugün ısrarla öne sürdüğümüz “sokağa çıkma yasağı” çağrılarımızı, kimileri çok güzel kullanmayacaklar mı? Karşı çıkarsak eğer, toplum, 2020 Mart, Nisan günlerinde... diye hatırlamayacak mı?