Bercuhi Berberyan

‘Sosyal medya ve teşhircilik’, ‘Sosyalleşme manisi’, ‘Paylaşım çılgınlığı’ gibi birkaç başlığım daha vardı bu yazıya. Ben kendimce rastgele seçtim ama siz ne yakıştırırsanız onu tercih edebilirsiniz.
Nihayet yeni kitabım okuyucularıyla buluşuyor dostlar. BGST Yayınları’ndan çıktı. Gerçekten; nihayet. Bu kez hiç kolay olmadı doğrusu, çok uzun sürdü ve çok uğraştırdı.
Çarşamba, 02 Aralık 2020 10:36

Buyurun size yeni bir yıl

Şu 2020 gitsin de gelmesin valla. Hani toplu olarak dilenen dilekler belli bir enerji oluşturur da gerçekleşir diye bir kavram var ya... İşte tam onun zamanı şimdi.
Pazartesi, 02 Kasım 2020 21:03

Bu illeti atlatmak pek zor

Bakalım biz de ülkecek bu “Bir şey olmaz aabi” tavrıyla ne kadar dayanırız.
Salı, 29 Eylül 2020 15:51

Adalarda hastane olsa

Bir süredir Adalarda hastane olsa ne iyi olur diye düşünüyordum. Malum pandemi süreci her bir adada nüfus artışına neden oluyor.
Perşembe, 03 Eylül 2020 09:43

Artık böyle mi yaşayacağız acaba?

Daha ne kadar sürecek dersiniz bu illet? Yoksa artık hep böyle mi yaşamak zorunda kalacağız? Kimileri hiç aldırmamaya devam ediyor, kimileri hemen tırsıp bir kapanış kapandı, bir daha açılamaz görünüyor. O aldırmayanlar, diğerlerinin büsbütün korkuya kapılmalarına neden oluyor ki ben biraz öyleyim doğrusu.
Vahe Lusarar’ı hatırladınız mı sevgili Adalı okurları? Bir ara uzunca bir süre dergimizde yazdı, hem de büyük bir hevesle yazdı. Vahecim tam 100’e merdiven dayamışken, hayat “Buraya kadar” deyiverdi.
Perşembe, 02 Temmuz 2020 19:52

Biraz içimi dökesim var

Dünyada komplo teorileri almış başını gidiyor, kendi ülkemizin insanı ise hiçbir zaman en doğrusunu bilmiyor, tehlikenin boyutunu asla kavrayamıyor. Sıcak veya serin bir eviniz, akan suyunuz ve iki lokma aşınız varsa şükredin deyip konuyu kapatabilirim ama hayatımın son çeyreğinin böyle geçme ihtimali epey ürkütüyor beni.
Sevgili dostlar, aşağıdaki yazıyı yıllar önce gazetedeki köşemde yazmışım. Okudukça gözlerime inanamadım, sanki bu gün yazılmış. Demek bu yaşananlar ilk kez gelmiyor insanlığın başına. Evet, unutuyoruz.
Cuma, 01 Mayıs 2020 23:06

Biter diye umut etmiştik bitemez oldu

Valla bilemiyorum, başka bir hastalık için bu kadar şarkı, şiir, karikatür, parodi v.s. yapılmış mıydı bu güne kadar? İnsanların hayal gücü dorukta... Uzaylı saldırısı bile diyen var valla. Uzaydan bütün dünyayı savaşsız mavaşsız kırıp geçirecek minicik bir şey gönderdiler.