Adalı Dergisi

Adalı Dergisi

7 Mart 2021 Pazar 14:00'de YouTube kanalımızdan canlı yayınlanacak halka açık sohbete İBB Sağlık Dairesi Başkanı Uzm. Dr. Önder Eryiğit katılacak. Moderatörlüğünü Büyükada'dan Prof. Dr. Benan Müsellim'in yapacağı söyleşide Adalar'daki sinek/sivrisinek sorunu ve çözümleri izleyicilerin katılımı ile tartışılacak.
28 Şubat 2021 Pazar 14:00'de YouTube kanalımızdan canlı yayınlanacak halka açık sohbete Feridun Çılı (Prof. Dr., İTÜ -Burgazada) ve Gülsün Tanyeli (Dr. Öğretim Üyesi, İTÜ -Burgazada) katılacak. Moderatörlüğünü Büyükada'dan Mimar Ali Erkurt'un yapacağı söyleşide Adalar'ın mimari mirasını doğal afetlere karşı güçlendirme konusu izleyicilerin katılımı ile tartışılacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mart Pazartesi günü “Kontrollü Normalleşme” döneminin başladığını açıkladı. Bu kapsamda iller dört kategoriye ayrıldı. Vaka ve hasta sayılarıyla, aşılama yüzdeleri gibi kriterlerle iller düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli kategorilerde toplanıyor. İçişleri Bakanı, kontrollü normalleşme döneminde denetimlerin artırılacağını söyledi. “Normalleşme” vaka ve hasta sayılarının yükselmekte olduğu bir dönemde ilan edildi. Risk kontrolünü İl Pandemi Kurulları, denetimi ise İçişleri Bakanlığı ve yerel yönetim birimleri yapacak. Ama geçmişte yaşadıklarımızın da gösterdiği gibi, bu birimlerde alana hakim uzmanlık değil, merkezi ve yerel siyaset konuşacak. Tek umut aşı. Tedarikteki ana sorun ise yerel değil, global.