Salı, 08 Ekim 2019 15:22

Adalı’da bunları da okuyabilirsiniz.

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Büyükada’da, İstanbul Bienali’ne paralel Ada Buluşmaları

Mahmut Nüvit Doksatlı öncülüğünde 5 ay önce oluşturulan Adalar Sanatçı İnisiyatifi ,“Ada Bulaşmaları”nın ilk adımını, 14 Sanatçının 14 noktadaki yerleştirmesiyle attı. Büyükada tarihi iskele, Panayia Kilisesi-At Arabacıları Meydanı, San Pasifiko Kilisesi ve Aya Dimitri kilisesi çevresiyle Çankaya Caddesi üzerindeki 14 nokta, hazırlanan Ada Kültür-Gezi Haritası üzerine işlendi çeşitli mecralarda duyuruldu.

Girişimin Mahmut Nüvit Doksatlı imzasıyla kaleme alınan öyküsünü, Ada buluşmaları Haritasını ve paralel etkinlikleri Adalı Dergisi’nden izleyebilirsiniz.

Asu Aksoy’dan Atlar ve Adalar üzerine çarpıcı bir deneme: “Adalar Atlı Cumhuriyeti”

“Normal yaşam sürelerinden önce ölmeden, kötülük, şiddet görmeden, iyi bakılarak, türünü devam ettirecek olanaklara, koşup oynayabileceği, dinlenebileceği ve sevgi görebileceği ortamlara sahip olarak hem çalışıp hem de yaşayabilecekleri rejim” öneriyor Asu Aksoy atlar için. Atların vatandaşlık hukukuna sahip olacakları böyle bir rejim için kalan tek mekanın Adalar olduğunu, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini ve bu konuda hem Adalıların hem de hayvan hakları savunucularının birlikte çalışabilecelerini vurguluyor.

“Adalar Atlı Cumhuriyeti” bu nedenle bir ütopya değil, uğrunda mücadele etmeye değer bir gerçeklik.

Ekim 2019 sayısının bütünü için burayı tıklayınız...

 

Son değişiklik Pazar, 01 Mart 2020 06:46
Yorum yapmak için oturum açın