Salı, 22 Ağustos 2017 14:31

Heybeliada Ruhban Okulu’nda 100 Çocuk Aynı Sahnede

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Barış için Müzik ve Adalar Çocuk Orkestralarının vereceği 27 Ağustos 2017 Pazar günkü konserinde, 100 çocuk aynı sahnede, klasik batı müziğinin önde gelen bestecilerinden eserler seslendirecek.

Adalar Belediyesi, Heybeliada Ruhban Okulu, Barış İçin Müzik Vakfı ve Adalar Kent Konseyi’nin desteğiyle gerçekleştirilecek konser, ücretsizdir.

Adalar Çocuk Orkestrası

Adalar Çocuk Orkestrası 04 Kasım 2016’da Barış için Müzik Vakfı’nın gönüllü öğretmen ve repertuvar desteğiyle, Adalar Kent Konseyi’nin Adalar Kaymakamlığı, Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adalar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği ile kuruldu.

Adalar Çocuk Orkestrası ilk yılında Karaköy Rum Okulu’nda, Zorlu PSM’de, Büyükada Anadolu Kulübü’nde ve Adalar İlçe Halk Kütüphanesi’nde Barış İçin Müzik orkestralarıyla beraber konser verdi.

Bu projeye inanan velilerimizin, çocuklarımızın ve kurumlar arası yaratılan sinerjinin sonucunda Adalar Çocuk Orkestrası kısa zamanda büyük başarılara imza attı

Heybeliada Ruhban Okulu’ndaki konser; Barış İçin Müzik Vakfı sayesinde müziğin iyileştirici, mucizevi gücüyle tanışan 100 çocuğun yaşamlarındaki değişimi ve başarılarını görmek için harika bir fırsat.

Barış İçin Müzik Vakfı

Barış için Müzik Vakfı, İstanbul Edirnekapı’da, imkânları sınırlı çocuk ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi veren bir kurum. Mimar Mehmet Selim Baki’nin gençlik hayali olarak 2005 yılında temelleri atılan Barış için Müzik oluşumu, 2011 yılında Barış için Müzik Vakfı adını aldı. Vakfın oluşturduğu programa katılan 7-20 yaş arasındaki çocuk ve gençler burada kendilerine sağlanan enstrüman ve eğitmenlerle çok sesli evrensel müzik eğitimini alıyorlar.

Her çocuğun sanata katılım hakkı olduğuna ve bu hakka erişimin önündeki engellerin kaldırılması gerektiğine inanan Mehmet Selim Baki ve eşi Dr. Yeliz Baki’nin özverili çalışmalarıyla bugüne kadar 6.000 çocuk ve genç müzikle buluştu. Müziğin iyileştirici, mucizevi gücüyle tanışan çocuklar kendi yaşamlarının değişimine şahit oldular.

Müziği daha çok çocuğa ulaştırma ve barışın sesini müzikle duyurma ilkesiyle 2005 yılında yola çıkan Barış için Müzik Vakfı, Edirnekapı’daki merkez binasında çalışmalarını sürdürmenin yanı sıra bu eğitim modelinin ülkeye yayılması için İstanbul dışında benzer projelerin başlamasına öncülük ediyor.

Tarih: 27Agustos 2017 Pazar

Yer: Heybeliada Ruhban Okulu

Saat: 19.00

 

 20170827 adalar cocuk orkestrasi davetiye 800x

Son değişiklik Salı, 22 Ağustos 2017 15:04
Yorum yapmak için oturum açın