Adalı'dan Haberler

Adalı'dan Haberler

Adalı Dergisi haber akışı

13 Haziran Pazar 20.30'da Halim Bulutoğlu moderatörlüğünde Heybeliada Kütüphane Derneği ve Kiltablet ekibi yazarları ile "Evler, Aşklar, Göçler: Heybeliada Öyküleri" kitabı üzerine konuşuyoruz.
4 Haziran Cuma günü, UKOME (İstanbul-Ulaşım Koordinasyon Merkezi) toplandı ve Adalar için çok önemli kararlar aldı. Adalar içi ulaşım düzeni nasıl oluyor? İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan ile 6 Haziran Pazar saat 14:00'de canlı yayında buluşuyoruz.
21 Mayıs’ta açılışı yapılan ve temmuz sonuna kadar ziyarete açık kalacak olan “Büyükada’nın ve Arabacılar Meydanı” sergilerine paralel kültürel etkinlikler 2 Haziran’da başlıyor
Adalarımızda yaşayan tüm canlılar ve hepimiz, uzun süredir sayıları giderek artan ve hızlanan araç trafiğinin tehdidi altında. UKOME ve tüm karar alıcılara seslenmek için, 30 Mayıs Pazar saat 14:00'de canlı yayınında buluşuyoruz.
Cumartesi, 22 Mayıs 2021 14:56

Canlı Yayın - "Aşk, Büyü vs." üzerine

Başrollerini Ece Dizdar ile Selen Uçer'in üstlendiği, Büyükada'da geçen ödüllü "Aşk, Büyü, vs." filminin Büyükadalı yönetmeni Ümit Ünal, sorularımızı yanıtlıyor. 
Adalar Müzesi’nden yeni sergi 21 Mayıs’ta Büyükada Şehir Hatları İskelesi’nde açılıyor: “Büyükada’nın ve Arabacılar Meydanı’nın 150 yılı”. Büyükada Arabacılar Meydanı ise Adalı sanatçıların sergi ve yerleştirmelerine ev sahipliği yapacak. 2 ay açık kalacak sergiler süresince meydanda kültürel etkinlikler de gerçekleştirilecek.
Marmara Denizi haftalardır salya (müsilaj) etkisi altında. Son yılların bu en büyük alg patlamasının nedenlerini, iklim değişikliği, kirlilik gibi etkenleri ve alınabilecek önlemleri iki bilim insanıyla konuşuyoruz.... Canlı yayın 16 Mayıs 2021 Pazar 14:00'da Adalı Dergisi YouTube Kanalı'nda...
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin “Geçici Yapılaşma Koşulları”nın durdurulması ve iptal edilmesi istemiyle Mart 2020'de açtığı davada Mahkeme 15 Nisan 2021 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Cumartesi, 08 Mayıs 2021 18:34

Ermeni sorunu

Yıllardır dönüyor, dolaşıyor milli bayram günleri gibi her senenin 24 Nisan’ında gündeme geliyor: Soykırım mıydı, büyük acı mı? Ermeniler mi haklıydı Türkler (Müslümanlar) mı?
Adalar'ın beş muhtarı ile sorunlarını konuşuyoruz. Moderatörlerimiz Haluk Eyidoğan ve Ali Erkurt... Canlı yayın 9 Mayıs 2021 Pazar 14:00'da Adalı Dergisi YouTube Kanalı'nda...
Atık yönetiminden denetime, Adalar'ın çöp toplama, ayrıştırma, orman ve deniz temizliğini İBB iştiraki İSTAÇ Genel Müdürü M. Aslan Değirmenci ile konuşuyoruz... Canlı yayın 2 Mayıs 2021 Pazar 14:00'da Adalı Dergisi YouTube Kanalı'nda...