Cumartesi, 30 Haziran 2018 15:57

Oryantiring (hedef bulma) peşinde güzel bir gün

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

oryantiring2 280x

Şehit Murat Yüksek Okulu’nda 20 Haziran Çarşamba günü oryantiring heyecanı vardı. İstanbul Oryantiring Kulübü Başkanı Alen Gavar ve Pınar Delen Satıoglu'nun destekleriyle okulumuz ve Büyükada 125.Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencileri ile birlikte Oryantiring yarışması düzenledik. Öğrenciler kurulan kayıt masasında kayıtlarını yaparak etkinliğe başladılar. İstanbul Oryantiring Kulübü başkanı Alen Gavar tarafından öğrencilerimize  dağıtılan haritalar üzerinden okuma ve hedef - yön bulma konularında eğitim aldılar. Hedefleri işaretlemek için öğrencilerimizin parmaklarına çipler takıldı. Eğitimin ardından Büyükada Şehit Murat Yüksel İlkokulu ve Büyükada 125.Yıl Atatürk Ortaokulu arasına önceden yerleştirilmiş on hedefi bulmaları için okul kapısından start verildi.

Öğrencilerimiz İstanbul Oryantiring Kulübü görevlileri ve Öğretmeniz Mehmet Gülaçar 'ın denetim ve takibinde hedefleri bulup okulumuza geri dönerek yarışmayı tamamladılar.

Yarışmaya kırkaltı sporcumuz katıldı. Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül törenine Adalar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz  İlhami Oral ve Sadrettin Peker ile Büyükada 125.Yıl Atatürk Ortaokulu Müdürü Ayşegül Ahat ve  öğretmenlerimiz katıldı.

Böyle güzel bir sporun ilçemizde yaygınlaşması için destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

oryantiring5 840x

 
Son değişiklik Pazartesi, 02 Temmuz 2018 20:43

Son ekleyen Recep Kızılırmak

Yorum yapmak için oturum açın