Çarşamba, 30 Mayıs 2018 17:40

Patili dostlarımız için hep birlikte...

Ögeyi değerlendirin
(1 Oylayın)

Ada Gönüllüleri derneği, 17 Haziran’da, yani Ramazan Bayramı’nın üçüncü gününde, bayramı ve babalar gününü de vesile ederek, Büyükada Barınağı’ndaki canlar yararınaı yemek düzenliyor. Temmuz’da da, örneğini geçen sene yaşadığımız “Patili Şenlik” olacak. Adalı sanatçıların ve STK’ların katılımıyla yapılacak şenlikte satılan her şey yine barınağa destek olarak dönecek.

barinak 01 280x

Ada Gönüllüleri Derneği'ndeki dostlarımızla belki de en ortak özelliğimiz adada birlikte yaşadığımız hayvanlara duyduğumuz sevgi. Son üç senedir de en çok sorumluluğunu hissettiğimiz konu; Adalar Belediyesi Hayvan Barınağı'nda yaşayan canlarımızın beslenme ve ihtiyaçları.

Barınak şartları zorlu, bütçeler kısıtlı. Sürdürülebilir bir çözüm için hem kurumların, hem de adalı bireylerin konuya daha çok duyarlı olması için hep birlikte çalışmamız gerekiyor.

Biliyoruz ki adalarda pek çok hayvansever özellikle ıssızlaşan kış aylarında fedakarca çevresindeki hayvanları besliyor, iyileştiriyor. Derneğimizin bir hedefi de, adalardaki hayvanların esenliği için yıllardır çalışan dostlarımızın yükünü hafifletmek için daha çok kişiyi bir araya getirmek.

2016 yılından beri sürdürdüğümüz ve tamamını imeceyle yaptığımız çeşitli faaliyetlerde amacımız öncelikle Adalar Barınağı'nda yaşayan köpeklerimizin gıda ve sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Hayalimiz ise; elde ettiğimiz gelir fazla olursa muhtaç durumdaki sokak hayvanları için acil durumlarda kullanılabilecek bir fon oluşturabilmek. Aynı zamanda adalarda hayvanlara yönelik yeterli bir sağlık biriminin kurulabilmesi amacıyla gerçekçi projeler üretmek.

Biz etkinliklerimizi tasarlarken sadece maddi destek bulmak üzerine kafa yormuyoruz; barınakta veya sokakta yaşayan hayvanlarımızın durumları ile ilgili sorumluluğu ve farkındalığı yaygınlaştırmak için aracı olabilmeyi de arzu ediyoruz. Bu sorumluluğu ne kadar çok kişi hissedebilir ve bir araya gelebilirse; desteğimiz bir o kadar güçlü olacak ve gelecekte biz burada olmasak bile acil durumlarda yardımlaşabilecek hayvan ve doğa dostlarını tanıştırmış olacağız.

17 Haziran’da Bayram Yemeği

Bu amaçla düzenleyeceğimiz en yakın etkinlik bayram yemeğimiz. 17 Haziran'da, yine Adalar Kent Konseyi'nin bahçesini ve mutfağını bize açmasıyla imeceyle bir yemek yapıp bayramı ve Babalar Günü'nü birlikte kutlayacağız. Bu etkinlikte gönüllülerin canlı performansları da olacak. Yemek ve performans için katkıda bulunmak isteyen herkesin facebook ya da adagonulluleridernegi AT gmail NOKTA com kanalıyla bize bilgi vermesini rica ederiz.

20-22 Temmuzda Yaz Şenliği

barinak 02 280x

Adalı hayvanlarımızın esenliği için gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz bir başka faaliyet de bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz 'Ada Gönüllüleri Derneği Yaz Şenliği'. Bu şenlik yoluyla bilgiyi ve emeği güzel bir amaç uğruna paylaşmayı arzu ediyoruz. Geçen yıllardaki deneyimimizin verdiği güçle daha çok aktivitenin olmasını planladığımız şenlik bu yıl üç gün sürecek. 20 - 21 - 22 Temmuz tarihinde gerçekleştireceğimiz şenliğin detayları adalı dostlarımızın katılımıyla şekillenecek.

Katılımın herkese açık olduğu bu sosyal etkinlikte el sanatçılarımız ve maharetli dostlarımız, adalı hayvanlarımızın ihtiyaçları için yaptıkları birbirinden değerli ürünleri, yiyecekleri ya da gerçekleştirdikleri atölyelerin gelirlerini derneğimize bağışlayacaklar. Şenlik süresince çoğunluğu adalı gönüllülerimiz tarafından hazırlanmış yoga seansları, atölyeler (Yaratıcı Drama, Japon Geleneksel Resim Sanatı, mozaik gibi.. ), canlı müzik ve performanslar, popüler ve klasik müzik konserleri, dans gösterileri ile yiyecek ve içecek ikramları olacak. Açılışımız bir konserle, kapanışımız bir film gösterimi ile olacak.

Geçen sene KAFART'ta hep birlikte, eğlenerek ürettiğimiz seramik ürünleri örnek alarak bu sene farklı dallarda uzman el sanatçılarını; deneyimlerini şenlik öncesinde gönüllülerle paylaşmak üzere davet ettik. Haziran - Temmuz aylarında ücretsiz olarak verilecek bu 'gönülden' eğitimler sayesinde patili dostlarımıza destek olmak isteyen dostlar ilgi duydukları alanlarda hep birlikte çalışarak imeceyle üretebilecekler. Bu eğitimleri güncellendikçe facebook sayfamız üzerinden duyuracağız. Kağıt, mozaik, sabun, mum, defter eğitimlerini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Farklı konularda katkıda bulunmak isteyenler olursa çok seviniriz.

Programımızın zenginleşmesi için varsa önerilerinize ve desteğinize açığız. Ayrıca kullanılmayan ve iyi durumda kitap, resim ve takıları da hayvanlarımız yararına sunacağız. Bu tip eşyaları bağışlamak isterseniz bize mail atmanızı rica ederiz.

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da birlikte konserleri izleyecek, şarkı söyleyecek, imeceyle hazırlanan yiyecek ve içeceklerden tadacak, birlikte üretip birlikte eğleneceğiz. Şenliğe ne kadar çok kişi katkıda bulunursa o kadar sevineceğiz. Kalbini sadece kendisinin olana değil, tüm hayvanlara açan insanlarla bir arada olmanın, yeni katılımlarla güçlü hissetmenin mutluluğunu yaşayacağız.

Adaların özel dostluklarının ve nitelikli yaşamının sürekli olması için sizleri de aramızda görmek istiyoruz..

Etkinlikler için gönüllü çalışma grubuna dahil olmak isterseniz mail adresinizi ve telefonunuzu adagonulluleridernegi AT gmail.com adresine yollamanızı rica ederiz.

 

ADA GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ'NİN HAYVANLARIMIZ YARARINA GERÇEKLEŞTİRECEĞİ ETKİNLİKLER

17 Haziran Pazar

Adada Yaşayan Hayvanlarımız Yararına Bayram yemeği ve Babalar Günü Kutlaması
Yemek: 19.30 - 23.00
Canlı Performans: Siyah Şapkalı Kadın - Akustik / 21.00
Sürpriz performanslar
Adalar Kent Konseyi Çelik Gülersoy Kültür ve Sanat Merkezi

  • İmeceyle gerçekleştireceğimiz bu yemekte menüyü birlikte belirleyip yemek yapıp getiriyoruz. Katkıda bulunabileceklerin adagonulluleridernegi AT gmail.com adresine isim ve telefon numaralarıyla birlikte nasıl destek olabileceğini iletmelerini rica ederiz. Son listeyi birlikte oluşturup sizlerle paylaşacağız. Yemek süresince veya öncesinde herhangi bir etkinlik fikriniz varsa da iletebilirsiniz.
  • Yemeğe katılacakların sayısını bilebilmemiz için katılımınızı lütfen facebook sayfalarımız yoluyla veya adagonulluleridernegi AT gmail NOKTA com adresi ile derneğimize iletin.

Haziran / Temmuz Ayları Boyunca

Temmuz ayındaki şenlikte yapılacak el sanatları ürünlerine destek için ücretsiz atölyeler.

  • Detaylar için facebook sayfalarımızı takip etmenizi rica ediyoruz. www.facebook.com/ada.gonulluleri ve www.facebook.com/adagonulluleridernegi

20 - 21 - 22 Temmuz

Ada Gönüllüleri Derneği Yaz Şenliği

  • Hep birlikte planlayabilmek için bir mail grubu ile bilgilendireceğiz. Destek olmak isteyenlerin adagonulluleridernegi AT gmail NOKTA com adresine isim, telefon numarası ve katkıda bulunabileceği konularla ilgili bilgi vermesini rica ederiz. Ayrıca güncellemeler için facebook sayfalarımızı takip edebilir, bilgi ve destek için mesaj atabilirsiniz.
  •  www.facebook.com/ada.gonulluleri ve www.facebook.com/adagonulluleridernegi
Son değişiklik Cumartesi, 02 Haziran 2018 19:31
Yorum yapmak için oturum açın