Salı, 15 Ağustos 2017 14:31

Holler My Dear ile caz şöleni

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

 Bu yıl 5. kez yapılan Adalar’da Avusturya Günleri kapsamında yapılan tek etkinlik Holler My Dear grubunun konseriydi.

Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün havuz başında, 30 Temmuz Pazar akşamı gerçekleşen konsere ilgi beklenenin üzerinde oldu.

Grup bir caz grubuydu ve Adalar’da ilk kez bir caz konseri gerçekleşiyordu. Havuz başının çevresi, üst teras, her yer dolmuştu. Ve ilgi konser bitimine kadar devam etti.

Holler My Dear, Avusturyalı ağırlıklı 6 genç sanatçıdan oluşuyor.

Grubun solisti ve zaman zaman klavyeye geçen Laura Winkler olağanüstü sesi ve yorumuyla herkesi büyüledi. Laura Grazlı ve Berlin’de yaşıyor. Grubun diğer üyeleri arasında farklı ülkelerden sanatçılar da var.

Konser Adalar Vakfı ve Heybeliada Su Sporları kulübü desteği ile Avusturya Kültür Ofisi ve Baki Bilgili tarafından organize edildi.

Açılışta konuşan Avusturya Kültür Ofisi Müdürü Romana Konigsburn açılışta, Türkiye - Avusturya dostluğuna vurgu yaparak başladığı konuşmasında, 5. kez Adalar’da düzenledikleri bu günlerden çok mutlu olduklarını, devamını getireceklerini söyledi ve Adalar Vakfı’na, Heybeliada Su Sporları Kulübü’ne ve Baki Bilgili’ye teşekkür etti.

Heybeliada Su Sporları Kulübü yönetim kurulu başkanı Ercan Özboyacı da bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan çok mutlu olduklarını söyledi ve gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Adalar Vakfı Başkanı Halim Bulutoğlu ise “dünyada ve ülkemizde özellikle son dönemde siyasetin halkları-ülkeleri düşmanlaştırıcı diline karşı, müziğin barış ve kardeşlik diline büyük gereksinim olduğunu, Adalar’da Avusturya günleri etkinliklerine bu nedenle başından itibaren destek verdiklerini söyledi.

 

konser 2 840x

 
Son değişiklik Perşembe, 17 Ağustos 2017 01:02
Yorum yapmak için oturum açın