Cuma, 16 Haziran 2017 17:49

Adalı öğrenciler, “Marmara’da Hayat Var: Şimdilik” sergisini gezdiler ve resimlediler

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

IMG 2578 280x

Şehit Murat Yüksel İlkokulu öğrencilerinin resimlerinden oluşan “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik!” sergisi, Adalar Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu üyesi de olan okulun öğretmenlerinden Fatma Bozkurt’un organizasyonu ve yönetiminde 3 Haziran 2017 tarihinde açıldı. Öğrencilerin resimleri, Adalar Kent Konseyi Çelik Gülersoy Kültür Merkezi bahçesinde sergileniyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Eren’in izniyle, Mayıs ayı boyunca her Salı-Çarşamba günleri öğrenciler Kent Konseyi bahçesinde yer alan “Marmara’da Hayat var. Şimdilik!” sergisini ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında Balıkadam Sualtı Gezgincisi Serço Ekşiyan ve Adalar Müzesi Yönetim Kurulu üyesi Halim Bulutoğlu, öğrencilere sergide yer alan sualtı fotoğrafçısı Ateş Evirgen tarafından çekilen fotoğraflardaki deniz canlılarını ve denizaltı dünyasını anlattılar. Öğrenciler, Mayıs ayı boyunca ziyaret ettikleri sergi sonrası, sergi ve sergi ile ilgili anlatılanların, gördüklerinin, hissettiklerinin resimlerini yaptılar.

3 Haziran 2017 Cumartesi günü, bir ay boyunca gördükleri, anlatılanlar ve bilgilendirmeler sonucu duygu, düşünce ve ifade edilenleri aktardıkları resimlerini bir açılış töreni ile sergilediler.

Resim sergisinin Kent Konseyi bahçesinde sergilenmesini Adalar Kent Konseyi Kültür ve Sanat Grubu Başkanı Gül Bolulu sağladı.

Resim sergisinin açılışından sonra Kent Konseyi Denizle Yaşam ve Koruma Çalışma Grubu Başkanı, profesyonel dalgıç Volkan Narcı da öğrencilere dalışları sırasında hissettiklerini anlattı. Ayrıca dalış malzemelerini ve dalışlarda çıkardığı bazı denizaltı canlılarını da öğrencilere tanıtan Narcı, deniz kabuklularından çocuklara ses iletişimini de pratikte gösterdi. İlkokul öğrencileri, bu etkinlikten yaşadıkları hoşnutluğu ve heyecanı, konuşma ve gözlerine yerleşen mutluluğu açılış törenindeki katılımcılarla paylaştılar.

Sergiyi Kadın Meclisi Başkanı Nesrin Karanfil, Ulaşım Grubu Başkanı Ali Erkurt ve Çevre Çalışma Grubu üyesi Berrin Erkurt başta olmak üzere veliler ve adalılar da ziyaret etti.

 
IMG 2579 280x
IMG 2580 280x
IMG 8306 280x
 
 
IMG 8313 280x
IMG 8340 280x
IMG 8376 280x
 

 

 

 

 

 

Son değişiklik Cumartesi, 17 Haziran 2017 21:50
Yorum yapmak için oturum açın