Salı, 31 Ocak 2017 21:00

“Büyükada Ortaokulu” için kitap desteği çağrısı

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

125. Yıl Atatürk Ortaokulu’nda görev yapan bir öğretmenimizin öğrencileri için istediği kitap desteği çağrısı var. Bu çağrıyı biz de siz okurlarımızla paylaşıyoruz.

“Merhaba. Ben Büyükada 125. Yıl Atatürk Ortaokulu’nda Türkçe öğretmeni olarak çalışmaktayım. Bu maili sizden ilk defa isteyeceğimiz kitap bağışı için okulumuz adına yazmaktayım. Okulumuzda bulunan kütüphanemiz çocuklarımız için oldukça yetersiz; kitaplarımız oldukça eski, sararmış, ele alınınca dağılan kitaplar ve sayısı çok az. 100 temel eser kategorisinde yer alan eserleri bile bulmakta zorluk çekiyoruz ve öğrenci profilimiz genel olarak düşük gelirli ailelerin çocukları...

İstanbul’un en ilham verici doğasına sahip olan Büyükada’da, öğrencilerimizin kitaplardan mahrum olması biz öğretmenleri oldukça üzüyor. Ayrıca ilçemizde bulunan halk kütüphanesinin de çocuk edebiyatı yayınları oldukça kısıtlı olduğu için kitaplara ulaşmakta sıkıntı çekiyoruz. Bu konuda oldukça duyarlı olduğunuzu biliyor ve sizden kitap yardımı istiyoruz.

Sizden daha önce herhangi bir kitap bağışı talebinde bulunmadığımızı belirterek; öğrenci sayımız 196, ihtiyaç duyduğumuz kitaplar 9-13 yaş arası çocuklara uygun kitaplardır.

Okul Adresi:

Maden Mh. Fişekhane Sk. No: 20 Büyükada- Adalar / İSTANBUL

Tel: 0216 382 64 66”

 

Son değişiklik Perşembe, 02 Şubat 2017 04:52
Yorum yapmak için oturum açın