Cuma, 30 Eylül 2016 17:48

Açık Stüdyo Günleri (Open Studio Days)

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Açık Stüdyo Günleri, geçtiğimiz sene içerisinde rotasına Kadıköy bölgesindeki atölyeleri eklediği gibi bu sene ilk kez Büyükada bölgesindeki atölyeleri programına dahil ederek genişliyor. Açık Stüdyo Günleri’nde Büyükadalı sanatçılardan Gül Bolulu ve Fatma Sağ Tunçalp de ev ve atölyelerini ziyarete açıyorlar.

02 asg poster 280x7-9 Ekim 2016 tarihleri arasında üçüncüsü gerçekleşecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, performans ve video gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, sanatçı kolektifleri ve bağımsız sanat alanları Taksim, Cihangir, Kurtuluş, Beyoğlu, Galata, Karaköy, Teşvikiye, Kadıköy ve Büyükada bölgelerinde bulunan ev, atölye ve alanlarını ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacaklar.

Sanatı sergileme ve günümüz sanat dünyasının önemli unsurlardan biri olan “ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda herkesin sanata erişimini amaçlıyor.

Açık Stüdyo Günleri, geçtiğimiz sene içerisinde rotasına Kadıköy bölgesindeki atölyeleri eklediği gibi bu sene ilk kez Büyükada bölgesindeki atölyeleri programına dahil ederek genişliyor. İstanbul’un farklı uluslardan sanatçılar içinde önemli bir merkez olduğunun altını çizen etkinlik, Türkiye dışında İngiltere, Hindistan, Amerika, İran, Fransa ve Bulgaristan gibi ülkelerde de sanatçılara ev sahipliği yapıyor.

Dünya’nın birçok yerinde düzenlenen “Açık Atölye” organizasyonlarına paralel bir yapıda işleyen ASG, İstanbul’un en kapsamlı açık atölye etkinliği olarak ziyaretçilerini sanatçı atölyelerinde ağırlıyor.

Açık Stüdyo Günleri (Open Studio Days), kar amacı gütmeyen, sponsorsuz bir organizasyon olarak Juliane Saupe (sergi yöneticisi) ve Deniz Beşer (görsel sanatçı) tarafından koordine edilen 46 sanatçının ve 32 sanat atölyesinin kapılarını ziyaretçilere açtıkları bir etkinliktir.

03 acik studyo gunleri 280x
04 acik studyo gunleri 280x
05 acik studyo gunleri 280x
 

Açık Stüdyo Günleri 2016’da ev ve atölyelerini ziyarete açan sanatçılar:

*Mustafa Albayrak *Ali Alizadeh *Bulut Bagatur *Deniz Beşer *Gözde Başkent *Gül Bolulu *Selim Büyükgüner *Elif Çatlıoğlu *Beyhan Cansu *Özgür Demirci *Tülin Yiğit Akgül *Görkem Dikel *Bekir Eke *Bedia Ekiz *Zeynep Güldoğdu *Meryem Güldürdak *Defne Güntürkün *İdil Güral *Desen Halıçınarlı *Benoit Hamet *Harup Michael David Conduit, Büşra Erkara, Cyriel Jacobs, Cansu Korkmaz, Pria Sasha Nayar, Lucien Samaha, Küratör: Efe Songun) *Sedef Karakaş *Melike Kılıç *Gamze Koca *Selin Kocagöncü *Ekin Su Koç *Deniz M. Örnek *PASAJ *Ayşen Savcı *Şehlem Kaçar Sebik *Kamen Stoyanov *Zeynep İnci Şenneyli *Emine Şenses *Fatma Sağ Tunçalp *Taylan Ünal *Özlem Ünlü *Leah Westberry *Toby Westberry *Demet Yalçınkaya, Hale Yiğit *Nuray Yolcu

ASG 2016 haritaları online olarak www.openstudiodays.com üzerinde bulabilirsiniz.

06 acik studyo gunleri 840x
Son değişiklik Pazartesi, 03 Ekim 2016 01:19
Yorum yapmak için oturum açın