Pazartesi, 04 Temmuz 2016 14:52

Adil İzci’den yeni bir kitap: Ada Sularında

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

02 adil izci ada sularinda 280xHeybeliada sakinlerinden edebiyatçı Adil İzci’nin “Ada Sularında” adlı öykü kitabı yayımlandı.

Adil İzci ‘Ada Sularında’ adlı bu öykü kitabında insanı, doğası ve yaşantısıyla adaların güzelliklerini yalın, içten, şiirsel bir dille anlatıyor. Öykülere Serap Deliorman’ın resimleri eşlik ediyor.

Ada vapurlarında düşlere dalarak yolculuk etmek, martılarla dost olmak, Kalpazankaya’da günbatımını izlemek, iskele kahvelerinde tavla, meyhanelerinde iki tek atmak, mimoza kokularıyla sarhoş bir halde ıssız sokaklarda yürümek… Adaların harikulade dünyasına adım atmak isteyenler için bu kitap.

Okurken ‘bir hayat aydınlığı kıpır kıpır edecek gönlünüzde…’(Kitap tanıtımından)

1954 Niğde doğumlu olan Adil İzci, ilk ve ortaöğrenimini bu kentte tamamladı. 1972’de Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde başladığı yükseköğrenimini aynı okulun Yeni Türk Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı (1978). 1980-2010 yılları arasında İstanbul Amerikan Robert Lisesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Emeklilik dönemini düzeltmenlik ve redaktörlükle değerlendiriyor.
 
Son değişiklik Salı, 05 Temmuz 2016 14:36
Yorum yapmak için oturum açın