Cuma, 29 Nisan 2016 14:33

Adalar Kültür Ve Musiki Derneği Korosu

Ögeyi değerlendirin
(1 Oylayın)

Kültür ve Musiki Derneği, Büyükada’da, 2003 yılında 17 Adalı kadının katılımıyla kuruldu. Dernek, faaliyetine Adalar Kültür Ve Musiki Derneği Kadınlar Korosu adıyla başladı. Daha sonraları zaman zaman Adalı erkeklerin de katılımıyla çalışmalarına devam etti.

Koro, her yıl Bahar ve Sonbahar aylarında konserler vermektedir.

Dernek korosu sezonun ilk konserini, 21 Mayıs 2016 akşamında Büyükada Anadolu Kulübü’nde icra edecek. Şef Murat Büyükkaya yönetiminde Adalılara “Yaza Merhaba” konserini verecekler. Şef Murat Büyükkaya derneğin kurulduğu tarihten itibaren koro çalışmalarına aralıksız devam etmiştir.   

Adalar Kültür Ve Musiki Derneği, 2009 yılında Ulusal Ajans işbirliği ile “Eylem 2” ve “Eylem 5” projeleri geliştirmiştir. Bu projeler kapsamında yurtdışına öğrenci göndermiş ve yurtdışından 7 ülkeden gelen öğrencilere 10 gün ev sahipliği yapmıştır.

Dernek bir diğer başarılı projeye de 2010-2011 yılları içinde imza atmış. Adalı kadınlara Türkan Oskay hocalığında alüminyum folya;  Gülşan Aşkın hocalığında kumaş boyama sanatları kursları açmış ve sergiler düzenlenmiştir.

2011 yılında Nalan Cezer yönetiminde Çocuk Korosu kurulmuş ve konserler verilmiştir. Dernek, uzun yıllar Çankaya Caddesi’nde yer alan mekânından ayrılıp, Adalar Kent Konseyi desteği ile Çelik Gülersoy Kültür Merkezi’nde çalışmalarına devam etmiştir. Derneğin Türk Sanat Müziği çalışmaları her Pazar saat 13.00-16.30 arası Adalar Kent Konseyi Çelik Gülersoy Kültür Merkezi’nde kesintisiz olarak yapılmaktadır.

Son değişiklik Pazartesi, 02 Mayıs 2016 15:57
Yorum yapmak için oturum açın