Pazar, 31 Ocak 2016 23:15

Kitap: İki Ada Bir Kadın

Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Büyükada ve Paros arasında sıkışan bir aşk hikâyesi

Arlin Nevruz’un kaleme aldığı “İki Ada Bir Kadın” okuyucuları ile buluşuyor. Arlin Nevruz’un ilk romanı olan kitap, Olimpos Yayınları tarafından Ocak ayında çıkarıldı ve raflardaki yerini aldı.

Büyükada ve Paros arasında sıkışan bir aşk hikâyesinin anlatıldığı roman, ilk sayfadan itibaren okuyucuyu içine çekiyor. Roman, varlıklı bir hayata gözlerini açan Yasemin’in kendisini gerçek aşka götürecek olan yolda yaşadığı kayıpları, yalnızlığı, umutsuzluğu, tesadüfleri ve aşkla yeniden biçimlenen hayatını konu alıyor. Bu yolda adım adım ilerleyen Yasemin, farkında olmadan kadınlığını da keşfediyor.

Sürükleyici temposu ve başarılı kurgusu ile dikkat çeken  ”İki Ada Bir Kadın”, aşkın çevresinde sahici bir serüvenin kapılarını aralıyor.

Okuyucusunu varlığın ve yokluğun sınırlarında heyecan uyandırıcı bir gezintiye davet eden Arlin Nevruz, aşk, umut, umutsuzluk ve yeniden aşk döngüsünün iç içe geçtiği akıcı kurgusuyla ve büyüleyici anlatımıyla ilk sayfalardan itibaren okurunu tutsak ediyor. Tanıdık bir yaşam öyküsünü kendine özgü benzersiz üslubuyla yeniden yorumlayan yazarın İstanbul, Büyükada, Atina ve Paros ekseninde dolaşan duru ve sürükleyici kalemi, değişen hayatları, sürprizlerle dolu olayları ve gerçek aşkın hikâyesini satır satır kitabına yansıtıyor.

Arlin Nevruz kimdir?

1970 doğumlu Arlin Nevruz, çocukluğunu Arap İzzet Paşa Köşkü’nde, Büyükada’nın en güzel zamanlarında geçirmiş, gerçek bir adalı. Kaleme aldığı kitapta, kahramanları ve mekânları doğup büyüdüğü Büyükada anılardan esinlenerek oluşturmuştur. (Tanıtım yazısından alınmıştır.)

 

Son değişiklik Pazartesi, 01 Şubat 2016 05:40
Yorum yapmak için oturum açın