Çarşamba, 03 Haziran 2015 08:53

Heybelim etkinliği ve bahar şenliği

Sevtap Güngör
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Heybeliada Ortaokulu Geleneksel “Heybelim Etkinlik ve Bahar Şenliği”nin birincisi 14 Mayıs 2015’te Heybeliada İskele Meydanı’nda Adalar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Eren, Şube Müdürü Sayın Avni Er ve Adalardaki diğer okul müdürlerinin katılımıyla ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Şenliğe katılan Adalılar ve turistler Müdür Yardımcısı Filiz Dinç’in girişimleri sonucu getirilen DJ Halit’in müziğiyle hoşça vakit geçirdiler.

heybelim 2 280x“Annemle heybe tasarlıyorum” etkinliği kapsamında, öğrenci ve veliler şenlik meydanında canlı olarak heybe tasarladı. Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım derslerinde öğrencilerin ürettikleri çeşitli el sanatı ürünleri ve velilerin yaptıkları yiyecekler şenlik alanında açılan tezgâhlarda satıldı.

Denizlerin en tatlı mavisiyle, mimozaların sarısıyla, bembeyaz martılarıyla, yeşilin bin bir tonuyla, Rengârenk çiçekleri ve balıkçı tekneleriyle “Adaların renkleri” konulu resim yarışması adalardaki diğer okulların öğrencilerinin katılımı ile şenlik alanında canlı olarak gerçekleştirildi. Bu yarışma sonucunda yapılan resimler de şenlik alanında sergilendi.

Şenlikte yarışmalar da yapıldı. Beden Eğitimi öğretmeni İrfan Tufançlı’nın hazırlayıp yönettiği yarışmalar halat çekme, mendil kapmaca, kaleli yakar top, çuval yarışı ve futbol karşılaşmasından oluştu. Şenliğe katılan tüm öğrencilere okul tarafından hazırlanan çeşitli armağanlar verildi.

Adaların Kültür, Sanat ve Şenlik merkezi olarak İstanbul’un “Gözbebeği” olmasını arzu eden Heybeliada Ortaokulu yöneticileri ve öğretmenleri bu şenliği her bahar düzenleyerek gelenekselleştirmeyi amaçladıklarını ifade ettiler.

Heybeliada Ortaokulu’ndan Raziye Gazan isimli öğrencinin tasarladığı ve Küçük Hayaller Büyük Projeler adlı yarışmada birinciliği kazanan ‘Heybelim’ logolu heybe, girişimcilik dalında Adalar ilçesini temsil ederek Kâğıthane’deki Yahya Kemal Kapalı Spor Salonunda Küçük Hayaller Büyük Projeler konulu sergide sergilenmiş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Heybeliada Ortaokulu Müdürü Tuncay Barış’a, Resim Öğretmeni Sevtap Güngör’e ve Öğrenci Raziye Gazan’a katılım sertifikası verilmiştir. Ödül kazanan heybenin üzerindeki ‘Heybelim’ yazısının logo olmasına ve kupa, vs gibi çeşitli ürünlerin üzerinde kullanılmasına karar verilmiştir.

 

Son değişiklik Pazartesi, 08 Haziran 2015 22:12
Yorum yapmak için oturum açın