ADALAR'DAN HABERLER - Adalı Dergisi
Salı, 07 Nisan 2020 13:57

COVID-19’un “Nadir” yüzü

Koronavirüs COVID-19 nedeniyle nadir hastalıklara sahip bireylerin hastanelerde uygulanan tedavi süreçlerinde aksamalar yaşanıyor. Nadir hastalar ve hasta yakınları tarafından kurulan Nadir Hastalıklar Ağı, hastaların ihtiyacı olan tıbbi desteğe erişim ve tedavi konusunda kamuya çağrıda bulunuyor.
Pazartesi, 06 Nisan 2020 17:06

Adalılar taleplerini güncelledi...

Adalıların 28 Mart 2020 tarihinde ilgili resmi kuruluşlara ilettiği talep listesini Adalı dergisinde yayınlamıştık. Bu metin gelişmelere paralel olarak güncellendi. Kısa sürede mahalle ve sokak dayanışma-iletişim ağları oluşturan yaklaşık 700 Adalı katkısıyla hazırlanmış olan metnin yeni şeklini yayınlıyoruz.
Pazartesi, 06 Nisan 2020 14:39

Koronavirüs dolaşmıyor, biz dolaşıyoruz

Koronavirüs salgınında yaşlılar için sosyal izolasyon hayati öneme sahip. 65 yaş üstündeki bireylere, herhangi bir hastalığı olmasa da zatürre aşısı ücretsiz
Akillas Millas’ın 1984 yılında Yunanistan’da yayımlanan ve Atina Akademisi tarafından ödüllendirilen kitabı "Heybeliada, Halki, Dimonisos" Adalı Yayınları tarafından Türkçe'ye kazandırıldı.
Mahmut Nüvit Doksatlı'dan "Büyükada’da, İstanbul Bienali’ne paralel Ada Buluşmaları" ve Asu Aksoy’dan “Adalar Atlı Cumhuriyeti” Adalı dergisi yayına girdikten hemen sonra eklendi...
Toplantı 8 Eylül 2019 Pazar günü saat 15:00 - 17:00 arasında Büyükada Anadolu Kulübünde gerçekleştirilecek... Çağrı metni için tıklayınız.
Paylaştığı bilgi ve dokümanlardan da alıntılar yaparak olup bitenin özetini vermeye çalışacağız...
Cuma, 12 Ekim 2018 13:45

İşgalci değiliz ADALIYIZ

Büyükada Çınar Meydanı'nda bulunan Çelik Gülersoy Kültür Merkezi'nin tahliyesi istemine karşı toplantı...
Her şey sokaklardaki ve barınaktaki canlar için... Bekliyoruz...
“Tarifeyi 10 yıllık deneyimimizle yaptık. Başka sebepler aranması üzücü.”